Dünyada ruh sağlığının iş hayatı üzerindeki etkileri ile ilgili çalışmalara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Ancak ülkemizde, bu konuya gösterilen önem dünya standartlarının oldukça altında. Bu nedenle kurumlar, çalışanlar ve hizmet alan müşteriler, işyerinde yaşanan ruhsal problemler nedeniyle önemli maddi ve manevi kayıplar yaşıyor.

 

Dünya Sağlık Örgütü sağlığı, “Bedensel, ruhsal ve sosyal anlamda tam iyilik hali” olarak tanımlıyor. Gelişmekte olan ülkeler henüz sadece beden sağlığına yönelirken, çalışan kesimin yoğunlukta olduğu gelişmiş ülkelerde ise ibre giderek ruh sağlığına doğru kayıyor. Bugün pek çok Avrupa ülkesi ve Amerika’da bu sorunların yarattığı negatif sonuçlar rakamsal olarak ölçülmektedir. Bu sonuçlar doğrultusunda yapılan kurumsal ruh sağlığı yatırımları da kendini fazlasıyla geri ödemektedir. Yatırım geri dönüş oranının bu denli yüksek olması Kurumsal Ruh Sağlığı (Corporate Mental Health) kavramına olan ilgiyi ve yatırımları hızla arttırmaktadır. İşte bu noktada Madalyon Ailesi olarak; Türkiye’de bir ilke daha imza attık.

 

Psikiyatri ve psikoloji alanlarındaki çalışmalarımıza, iş ve eğitim dünyasından da deneyimler katarak Madalyon Kurumsal-Psikoloji Odaklı Eğitim Merkezi’ni kurduk. Kurumsal Ruh Sağlığı Profesyonellerimiz artık iş basında.

 

Amacımız, kişilere ruh sağlıklarını korumak adına beceriler kazandırmak, dolayısıyla hem kişileri, hem kurumları daha mutlu, daha başarılı, daha kazançlı kılmaktır. Bunu yaparken kuruma her noktada değer katan kişilerle, insan psikolojisinin anahtarını elinde bulunduran psikologları bir araya getirmeyi, her birine tek tek dokunarak psikoloji biliminin sunduğu çözümleri onlarla paylaşmayı hedefliyoruz. Bu amaca ulaşmak için, tamamı psikiyatrist ve psikologlardan oluşan danışmanlarımızla, sınıf içi eğitimler, konferans eğitimleri ve çalışanların maksimum fayda sağlayacakları birebir görüşmelerle birleşen programlar hazırladık. Üstelik bu programlar, psikologlar tarafından psikoloji temelli yepyeni yöntemlerle sunuluyor.

 

Kurumsal Ruh Sağlığını güçlendirerek daha mutlu işyerleri, daha mutlu çalışanlar ve daha verimli hizmet alanları yaratmak için hizmetinizdeyiz.

 


Neler Yapıyoruz

Madalyon Kurumsal olarak kurumlara psikoloji odaklı eğitimler veriyoruz.  Çıkış noktamız; çalışanlarda farklı nedenlerle ve sıklıkla ortaya çıkan psikolojik sorunların kişinin iş ve yaşam kalitesini ve dolayısıyla performansını doğrudan etkilemesi oldu. Kişilerin ruh sağlıklarının, çevreleriyle kurdukları ilişkileri,  almaları gereken önemli kararları ve en önemlisi yaşamdan aldıkları doyumu etkiliyor olması bizi harekete geçirdi.  

Klasik iş eğitimlerinin ve sadece kurum verimliliğine odaklanan yaklaşımların aksine bizler, kurumlarınızda çalışan herkesin psikolojisini ayrı ayrı önemsiyoruz. Psikolojik alt yapınızı oluşturan farklılıkları önemsiyor, bireylerin kendi yaşam hikayelerinden yola çıkarak kendi motivasyon hikayelerini yazmalarına yardımcı oluyoruz. Psikolojik gerilimlerini içine atmak zorunda hisseden ve sorumlulukları nedeniyle kendini dinlemeye zaman ayıramayan modern insanın, kendi kendinin terapisini yapabilmesi için yol gösteriyoruz. 

Nasıl Yapıyoruz

Eğitimlerimizde kurumunuza her noktada değer katan çalışanlarla, insan psikolojisinin anahtarını elinde bulunduran psikologları bir araya getiriyoruz. 

Eğitimlerimizin içeriği tamamı psikiyatrist ve psikologlardan oluşan danışmanlarımız tarafından oluşturuluyor. Madalyon Psikiyatri Merkezi’nin klinik tecrübesi ile birleştirdiğimiz akademik çalışmalar ve kurumsal deneyimimiz sonucunda hazırladığımız eğitimlerin tümü interaktif şekilde gerçekleşiyor. Eğitimlerimizde gerekli ölçüde aktivite veya çeşitli formlar üzerinde yapılan uygulamalar, konusunda deneyimli psikologlarımız tarafından gerçekleştiriliyor.  

Eğitimlerimiz birkaç saatten 2 güne kadar değişik süre ve formatlarda veriliyor. 
Sınıf içi eğitimlere ek olarak çalışanların maksimum fayda sağlayacakları psikolog eşliğinde birebir takip görüşmeleri de yapıyoruz. Bu görüşmelerde sınıf içi eğitimde öğretilen kendine yardım becerilerinin kişisel örnekler ile pekiştirilmesini hedefliyor ve kişinin daha çok desteğe ihtiyacı olduğu belirlenirse profesyonel olarak yönlendirme yapıyoruz.

 

Farkımız Ne?

Madalyon Kurumsal olarak en önemli farkımız alanında tecrübeli psikolog ve psikiyatrist kadromuz ve kurumsal tecrübemiz olarak öne çıkmaktadır. Madalyon Kurumsal, Madalyon Psikiyatri Merkezi ile işbirliği içinde çalışmaktadır. Madalyon Psikiyatri Merkezi 2005 yılında Ankara’da kurulan, Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ve SGK anlaşmalı ilk Psikiyatri Merkezidir. Halen; Ankara ve İstanbul’da yılda 250.000 danışana hizmet vermektedir. Kadrosunda 100’e yakın psikiyatrist ve psikolog bulunduran, Türkiye’nin en büyük psikiyatri merkezidir.
Diğer eğitimlere kıyasla Madalyon Kurumsal tarafından hazırlanan eğitimler dünyada bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış bilişsel davranışçı terapi ve şema terapi metodundan yola çıkarak 
oluşturulmaktadır. Kişilerin iş ve özel hayatlarında yaşadıkları zorlukları adlandırıp bu zorluklarla ilgili kendi kendilerine uygulayabilecekleri pratik çözüm önerileri sunulmaktadır.