Ad Soyad Psk. Ayşegül Soysal
Ünvanı Psikolog
Eğitim Özel Saint Benoit Fransız Lisesi, 2007
L’Université de Paul Valery- Montpellier/ Fransa, 2011
Üsküdar Üniversitesi, Klinik Psikoloji, 2014

Özel Saint Benoit Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra, psikoloji lisans eğitimini L’Université de Paul Valery, Montpellier, Fransa’da tamamlayarak Türkiye’ye döndü.

 

Türkiye’de çalışma hayatına insan kaynakları alanında, bir Türk firmasında başladı. Bu süreçte ekip kurma, işe alım, mülakatları gerçekleştirme gibi görevlerde bulundu.

 

Yine aynı dönemde ODTÜ-SEM işbirliği ile düzenlenen “İnsan Kaynakları Yönetimi” eğitimini tamamladı.  Ardından Alstom firmasında proje bazlı olarak, yeni bir projeye ekip kurmak üzere görev aldı.

 

Üsküdar Üniversitesi, Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı’na başlaması ile birlikte klinik alanda çalışmalar yürütmeye başladı. Öncelikle özel bir hastanede görev aldı. Bu süreçte yetişkin ve genç yetişkin danışanlar ile çalışma fırsatı buldu. Bu alanda özellikle, Kaygı Bozuklukları, Etkili Öğrenme Becerileri, Sosyal Kaygı, Depresyon, Motivasyon, Sınav Kaygısı, Özgüven Sorunları, Ergenlik Dönemi alanlarında yoğun olarak çalıştı.

 

2015 yılında Madalyon Psikiyatri Merkezi bünyesine katıldı, bir yandan terapist olarak çalışmalarına devam ederken, bir yandan da kurumsal eğitimler vermeye başladı.

 

Eğitim içeriklerini, eğitimlerini tamamlamış olduğu, Bilişsel Davranışçı Model, Şema Terapi ve EMDR Terapisi yaklaşımları ile hazırlamakta ve sunmaktadır.