Ad Soyad Psk. Deniz Dağyaran
Ünvanı Psikolog
Eğitim Robert Kolej
Tufts Üniversitesi - Klinik Psikoloji Bölümü
Bilgi Üniversitesi - Klinik Psikoloji Bölümü

Deniz Dağyaran 2000 yılında Robert Kolej’den mezun olduktan sonra üniversite eğitimi için Amerika’nın Boston şehrindeki Tufts Üniversitesi’ne gitmiş ve 2004 yılında Klinik Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur.  Ardından Türkiye’ye dönmüş ve 2005 yılında Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına kabul edilmiştir.  Yüksek Lisans stajı kapsamında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Liyezon Psikiyatrisi bölümünde, Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Biriminde ve Mor Çatı Kadın Sığınağında çalışmış ve süpervizyon eşliğinde hasta görmüştür. Yoğun bir klinik eğitimden geçtiği Bilgi Üniversitesi’nden 2007 yılında mezun olmuştur.  Ardından özel bir merkezde ergenlik döneminde danışanlarla çalıştıktan sonra Çapa Tıp Fakültesi Liyezon Psikiyatrisinde bir yıl stajyer psikolog olarak görev yapmıştır.  

 

Günümüzde en etkin terapi metodu olan Bilişsel Davranışçı Terapi’yi öğrenme hevesi ile 2010 - 2011 yılları arasında Türkiye’nin önde gelen Bilişsel Davranışçı terapisti Dr. Emel Stroup’un asistanlığını yapmış ve Bilişsel Davranışçı Terapiyi öğrenmiştir. 2011’de 13. Dünya Psikonkoloji Kongresinde sunmak üzere Dr. Stroup ile “Kanser hastalığı ve Bilişsel Davranışçı Terapi” üzerine workshop düzenlemiş ve sunmuştur. Dünyaca ünlü psikolog Dr. Christine Padesky’nin bilişsel davranışçı uygulamaları kaleme aldığı “Mind Over Mood: Clinician’s Guide” adlı kitabın çevirisini ve çeviri editörlüğünü üstlenmiştir. Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımına ek ve tamamlayıcı olarak aldığı Şema Terapi eğitimini çalışmalarında kullanmaktadır.

 

Dr. Stroup ile çalışmalarının ardından Veritas Psikiyatri’de danışan görmeye başlamıştır. Klinik çalışmalarına ek olarak iş yerlerinde ruh sağlığı uygulamaları kapsamında eğitim hazırlığı ve sunumu yapmıştır. 2015 yılında Kurumsal Ruh Sağlığı konusundaki tecrübelerini beraberinde getirerek Madalyon Kurumsal ailesine katılmıştır. 

 

Terapi tecrübesi ve Bilişsel Davranışçı terapi ile ilgili çalışmalarını birleştirerek Madalyon Kurumsal’da eğitim hazırlığı ve sunumu yapmaya devam etmektedir. Eğitim verilen kurum çalışanları ile eğitim sonrası yapılan bireysel görüşmeleri bilişsel – davranışçı teknikleri kullanarak gerçekleştirmektedir. Kurumsal Ruh Sağlığı Dergisi’nin hayata geçirilmesinde katkı sağlamış olup derginin yayın direktörlüğünü yürütmektedir. Dergi içeriğine kendi kaleme aldığı yazılar ve çeviriler ile katkıda bulunmaktadır.