Ergen Ebeveynleri İçin Bir Kaktüsü Kucaklama Sanatı

27.03.2018

Madalyon Kurumsal'da "ERGEN EBEVEYNLERİ İÇİN BİR KAKTÜSÜ KUCAKLAMA SANATI" eğitimimiz 26 Mayıs 2018 Cuma günü, 19.00- 21.00 saatleri arasında, Uzman Klinik Psikolog Nazar TÜYSÜZOĞLU 'nun sunumu ile gerçekleşecek.

 

Eğitim içeriği:

‘’Biz de ergen olduk ama hiç böyle değildik’’ ya da ‘’ne yapsam beğendiremiyorum’’ dediğinizi duyar gibiyiz.

Ergenlik sürecindeki, bedensel, ruhsal ve sosyal büyüme, kaos içinde görünse de pek çok zenginliği içinde taşır. Bu dönemde benlik gelişimi nasıl gerçekleşir? İdealize edilen ebeveynlerden ayrışmanın kimlik gelişimine nasıl katkıları vardır? Ebeveynler sınır koymakla, özerkliği desteklemek arasında nasıl bir denge kurabilirler? Ergenlik sürecinde beyinde meydana gelen radikal değişiklikler duyguları, davranışları ve öğrenme sürecini nasıl etkiler? Gelişim sürecindeki krizler fırsatlara nasıl dönüştürülebilir?

Bunun gibi pek çok sorunun yanıtı bu seminerde bulunabilir. Ergenler nasıl motive olurlar? Yetişkinlerin motive olmalarından farklı olarak nasıl stratejilere ihtiyaçları vardır? Change Talk nedir? Ergenlerin direnç gösterdiği durumlarda hangi yöntemler karşılıklı kazanca dönüşebilir? İş birliği, kabul ve anlayış motivasyonu nasıl ateşler?

Kim bilir, belki de kaktüsünüz çiçek açmak üzeredir.

 

Eğitim Takvimi :
26 Mayıs 2018 Cuma Saat: 19:00- 21:00

 

Ücret ve Detaylı bilgi için :

Kayıt: Özgür Alan

Telefon: 0 (312) 466 66 16

 

Biyografi:

Uzman Klinik Psikolog Nazar TÜYSÜZOĞLU

Nazar Tüysüzoğlu, Hacettepe Üniversitesi’nde psikoloji, Berlin Humboldt Üniversitesi’nde klinik psikoloji master eğitimi almış, Berlin Charite Hastanesi’nde terapist olarak, Max Planck Enstitüsü’nde araştırmacı olarak çalışmıştır. Şu sıralar bir vakıf üniversitesi bünyesinde görev yapmakta olup, psikolojik dayanıklılık, pozitif psikoloji, nöropsikoloji alanlarında PsikeArt, Women’s Health, Psychologies ve Marie Claire dergilerinde yazmakta, kaygı, depresyon, uyku, stres gibi alanlarda seminer vermekte, psikosinema alanında etkinlikler düzenlemektedir. Yazarın Notos Yayınları’ndan bir çeviri şiir kitabı bulunmaktadır.