Ruhsal Dayanıklılık Krizi Cevhere Dönüştürme Sanatı

27.03.2018

Madalyon Kurumsal'da "Ruhsal Dayanıklılık "Krizi Cevhere Dönüştürme Sanatı"" eğitimimiz 06 Nisan 2018 Cuma günü, 19.00- 21.00 saatleri arasında, Uzman Klinik Psikolog Nazar TÜYSÜZOĞLU 'nun sunumu ile gerçekleşecek.

 

Eğitim içeriği:

Boşanma, kayıp, iş yerinde çatışma, hayal kırıklığına uğrama gibi durumlarda, bazı insanlar psikolojik olarak dağılırken bazı insanlar bu krizleri aşarak hayatlarına devam edebiliyorlar. Genlerimiz ve ailemiz gibi değiştiremediğimiz faktörlerin ötesinde, hayatımızı özgür irademizle biçimlendirebileceğimiz imkanlar mevcut mu?  Alınyazımız, alın terimizle şekilleniyor olabilir mi?

Araştırmalara göre, ruhsal olarak dayanıklı olmanızı sağlayacak psikolojik stratejileri öğrenmek ve krizleri aşarken bu stratejilerden yararlanmak depresyon, kaygı bozukluğu gibi durumları yaşama olasılığınızı azaltabilir.

Bu seminer, kişisel değerlendirme testleri, küçük grup alıştırmaları ve ev ödevleri içeriyor; karşılaşabileceğiniz krizlerin üstesinden gelebilmeniz, erinçli bir hayat sürebilmeniz ve bu süreçte ruhsal olgunlaşma deneyimi yaşayabilmeniz için, bir klinik psikoloğun önerilerini ve kişisel deneyimlerini sizlere açıyor.

 

  • Ruhsal Dayanıklılık Nedir?
  • Beyin ve Nöroplastisite
  • Ruhsal Dayanıklılığın 6 Elementi
  • Karakterinizi Güçlendirin
  • Özyeterliğinizi Keşfedin
  • Gerçekçi İyimserliği Öğrenin
  • Duygularınızı Düzenleyin
  • Pozitif İlişkileri Güçlendirin
  • Kendinizi Gerçekleştirin

 

Eğitim Takvimi :
06 Nisan 2018 Cuma Saat: 19:00- 21:00

 

Ücret ve Detaylı bilgi için :

Kayıt: Özgür Alan

Telefon: 0 (312) 466 66 16

 

Biyografi:

Uzman Klinik Psikolog Nazar TÜYSÜZOĞLU

Nazar Tüysüzoğlu, Hacettepe Üniversitesi’nde psikoloji, Berlin Humboldt Üniversitesi’nde klinik psikoloji master eğitimi almış, Berlin Charite Hastanesi’nde terapist olarak, Max Planck Enstitüsü’nde araştırmacı olarak çalışmıştır. Şu sıralar bir vakıf üniversitesi bünyesinde görev yapmakta olup, psikolojik dayanıklılık, pozitif psikoloji, nöropsikoloji alanlarında PsikeArt, Women’s Health, Psychologies ve Marie Claire dergilerinde yazmakta, kaygı, depresyon, uyku, stres gibi alanlarda seminer vermekte, psikosinema alanında etkinlikler düzenlemektedir. Yazarın Notos Yayınları’ndan bir çeviri şiir kitabı bulunmaktadır.