Anne Baba Ehliyeti

25.08.2017

Madalyon Kurumsal'da "Anne Baba Ehliyeti" eğitimimiz 12 Ekim 2017 Perşembe günü, 18.30- 20.00 saatleri arasında, Uzman Klinik Psikolog Pınar ÇAKIR' ın sunumu ile gerçekleşecek.

 

Ücret ve Detaylı bilgi için :

 

Kayıt: Özgür Alan

Telefon: 0 (312) 466 66 16

 

Eğitim Hakkında:

Keşke bebekle gelen bir kullanma kılavuzu olsaydı. Artık sizin bir uzantınız olmadığının, kendine ait farklı bir kimliğinin olduğunun farkına varmaya başladı. Bunu size ve kendisine ispatlayabilmek için sürekli “ben” demeye başlar. Bir şeyi kendisi istiyorsa yapar, istemiyorsa asla yapmaz…Artık evinizde minik bir ergen gibi davranan çocuğunuz var.  Onunla nasıl iletişim kuracağınızı öğrenmek sizi rahatlatacaktır.

 

Her ne kadar daha sonraki yıllarda şekillenmeye devam etse de, asıl kişilik özelliklerimizi ilk 7 yaş belirler. Peki anne babalar bu konuda neler yapabilir?

Acaba çocuğunuzun temel ihtiyacı neler?

8 Yaşından Sonra Tren Kaçtı Mı?

Peki Sevgi herşeye yeter mi? sorularının yanıtlarını öğrenmenin anne babalara da iyi geleceğini düşünüyoruz.

 

Çocukların duygularını ifade etmesine izin vermenin, iletişimizdeki olumlu etkisine şaşırabilirsiniz. Bu kadar değer verdiğimiz varlıkları bu hayata hazırlarken yemeleri, içmeleri, dersleri, kursları dışında asıl konuyu atladığımızın farkında mıyız? Bir çocuğu iyi yetiştirmek; ona sevgi vermek, kaliteli zaman vermek, saygı duymak ve değer vermektir. Peki, içimizde onlara verdiğimiz bu değeri çocuklarımıza acaba yeterince yansıtabiliyor muyuz? Çocuğumuz kendini değerli hissediyor mu?

Sınır koymak acaba gereki mi? Sınır, çocuğunuzu hayat yolunda güvende hissetmesini sağlar, böylece nerede başlayıp nerede duracağını bilir. Bu ayrıcalığa sahip olmasını istemez misiniz?

Kimlere Yönelik :

Anne babalar, büyükanne ve büyükbabalar, öğretmenler, psikoloji öğrencileri, psikolog ve psikoloji ile ilgilenenler,